Tomek Warawko spędził Sylwestra w...

8 grudnia, zimy nie widać nawet na horyzoncie, nowe narty pokrywa juz grubsza warstwa kurzu. Ileż można jeździć na ściankę do Liberca?
Niewiele myśląc, jeszcze mniej zabierając ze sobą pojechaliśmy do Sperlongi. Wprawdzie bliżej jest Gaeta, ale tak się przyjęło, ze mówimy na ten rejon Sperlonga.
Działaliśmy na miejscu tylko dwa dni, wiec ograniczyliśmy się do słynnej groty aeronauta. Grota robi naprawdę wrażenie, jest wielkości niezłego kościoła, same nacieki, stalaktyty, czerwony wapien, odsłonięta od wiatru.. O jej zaletach można by jeszcze tak długo, ale jest cos naprawdę ważnego: temperatura w zimie na plaży oscyluje wokół 10-20 st! Czego chcieć więcej? Może mocy? Bo przewieszone to mało powiedziane, dach! To lepsze określenie oddające tamtejszy charakter wspinania!
Dwa dni wystarczyły żeby się doszczętnie zmaszynowac, później po drodze sylwester pod Coloseo i dalej.. A dalej to Ferentillo, nie ma co sie rozpisywać, bo byliśmy tam parę godzin, ale jeszcze żaden rejon skalny nie zrobił na mnie takiego wrażenia! Naprawdę polecam. i to cały wyjazd sylwestrowy, parę fajnych dróg, fajnych osow 🙂 4 dni w drodze, 3 dni wspinaczkowe.