Big Wall w Sokołach - edycja trzecia

Zapraszamy na trzecią edycję maratonu wspinaczkowego „Big Wall w Sokołach”, który odbędzie się w sobotę 1 października 2011r. w skałkach Gór Sokolich koło Jeleniej Góry. Zawody – tak jak i w poprzednich edycjach – rozgrywane będą w formie towarzyskiej, a ich głównym celem będzie wspinanie i dobra zabawa. Impreza organizowana jest przez Wrocławski Klub Wysokogórski oraz Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”. Zawody wliczane są do Pucharu „Naszych Skał”.

W ciągu 7 godzin (10.00 – 17.00) uczestnicy będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans wspinaczkowy, zliczając długość i trudności kolejnych przebytych dróg. Wieczorem na Taborze odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – no i oczywiście – spotkanie przy ognisku.

 

Reguły rywalizacji

1. Udział w imprezie jest otwarty dla osób pełnoletnich, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby.
2. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10:00 do 17:00) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 18:00.
3. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie (minimalny styl – PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl – AF).
4. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.
5. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej.
6. Zawody obywają się na istniejących drogach wspinaczkowych całych Sokolików (obszar wzgórza Sokolik i Krzyżnej Góry).
7. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.
8. Mimo że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Stwierdzone odstępstwa od tej reguły będą skutkować automatyczną dyskwalifikacją.


Kategorie

W zasadniczej Kategorii „Open” będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), przewidujemy też wyróżnienia w dodatkowych kategoriach:

– najlepszy zespół kobiecy
– najlepszy zespół w kategorii „masters” (każdy z członków zespołu ma ukończone 40 lat)
– najlepszy zespół z Wrocławskiego KW

Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

 

Zasady punktacji

1. 1 metr drogi = 1 punkt
2. Przyznawane są dodatkowe punkty ze względu na trudność dróg oraz rodzaj zastosowanej asekuracji według poniższych zasad:

Drogi
Bonus
Ubezpieczone
Trady
III
II
0
IV
III
0
V
IV
0
VI
V
10
VI.1
VI
20
VI.2
VI.1
30
VI.3
VI.2
40
VI.4
VI.3
50
VI.5
VI.4
60

 

3. Oszacowanie długości pokonanych dróg i ostateczna ilość punktów za każdą drogę należeć będzie do organizatorów zawodów.
4. W razie ewentualnych sytuacji spornych ostateczny głos będzie należał do organizatorów zawodów

Opłata wpisowa

wynosi 30zł, z czego około połowa zasili konto Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”. Uczestnicy zawodów w ramach tej opłaty mają zapewniony nocleg na Taborze oraz ciepły posiłek po ukończeniu wspinaczki.

Dojazd do Taboru pod Krzywą możliwy jest od strony wsi Karpniki (stromo w dół przy kościółku, potem ok. 2 km utwardzoną drogą polną, potem leśną (uwaga na dziury!). Komunikacją publiczną od strony Wrocławia najlepiej dojechać do Trzcińska (PKP) lub Radomierza (PKS, Krycha), skąd czeka nas w pierwszym przypadku 20 minutowy, w drugim 50 minutowy spacer na Tabor.

Na miejscu możliwe są noclegi w domku lub w namiocie (ciepły prysznic, dostęp do kuchenek gazowych).

Michał Kajca (Szkoła Wspinaczki „Granit”

Organizatorzy:
Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”
Szkoła Wspinaczki „Granit”

Partnerzy:
Nasze Skały
GORYonline.com – górski magazyn sportowy
Piertros – turystyka, trekking, wspinaczka
geco-walls.pl – budowa ścian wspinaczkowych
wspinaczkowy.com – sklep internetowy