Medal dla Kazimierza Śmieszki!

 

Medal dla Kaziemiarza Śmieszki!Kaziemierz Śmieszko - medal "100 lat prganizacji taternickich w Polsce"
Po latach udalo sie wręczyć medal 100 lecia organizacji taternickich w Polsce Kaziowi Śmieszce z „filiii Sudeckiego Klubu Wysokogorskiego w USA”.

Kazimierz Śmieszko

Ważniejsze dokonania górskiej Kazimierza Śmieszki:

1978, Tatry
członkowie SKW przeszli wiele dróg w Tatrach, zwłaszcza na Kazalnicy Mięguszowieckiej. Pokonano czternaście dróg wspinaczkowych, wszystkie o szczegółowej urodzie i wysokim poziomie, wiedząc, że Kazalnica to największa Polska ściana;
(…)
Czyżewski na  Mnichu zrobił jako pierwszy klasycznie drogę Fereńskiego oraz Rysę Hobrzańskiego. Oprócz wyżej wymienionych w ciekawych dokonaniach uczestniczyli: Kazimierz Śmieszko, Krzysztof Czarnecki, Damian Możanowicz i Aleksander Wysoczański.

Wyprawa SKW na Annapurnę, Himalaje

1980
Zima
Himalaje
Kazimierz Śmieszko uczestniczył w wyprawie wrocławskiej w Himalaje na Manaslu 8168 m. npm.

Kaukaz Na Kazimierz Śmieszko brał udział w Międzynarodowym Obozie Alpinistycznym „Kaukaz 80”, gdzie pokonał lewy filar Nakra – Tau i wejście na Elbrus.

1993
Kazimierz Śmieszko i Bogdan Kaleta (KW Kraków) w dniach 27-31 października przeszli Zodiac (VI 5.11 A3) na El Capitan, Yosemite, USA

1996
W Yosemite działał Kazimierz Śmieszko, który przeszedł Lurking Fear (VI 5.9 A3) na El Capitan (29.05.-1.06. z Mitchellem Stearn, USA). Efektywnie ok. 55 godzin: 1 dzień poręczowania (13 godz.) i 4-dniowy pobyt w ścianie. Ponadto 8 czerwca Śmieszko i Bob Katz (USA) przeszli w 6 godzin East Buttress (IV 5.10) na El Capitan.

Wystawa POLSCY FOTOGRAFOWIE W NOWYM JORKU, czerwiec 2004
Kazimierz ŚMIESZKO – w Nowym Jorku mieszka od roku 1990. Od 30 lat fotografuje góry podczas wypraw alpinistycznych, zdobywając nagrody na konkursach. Zajmuje się również fotografią reklamową.

linki tekstów Kazimierza i o Kazimierzu

Sztuka wspinania, sztuka życia

Jeleniogórska wyprawa pod niebo – Annapurna 1979

Cień szczytu

Marek Pisarski