3 dni pełne wrażeń czyli WinterCamp 2013

Polish Outdoor Group zaprasza na czwartą edycję zimowego biwaku szkoleniowego WinterCamp, który odbędzie się w dniach 7 – 10 lutego 2013 roku przy schronisku na Turbaczu. Zapisy trwają, zgłoszenia będą przyjmowane do połowy grudnia, a liczba miejsc jest ograniczona. Gośćmi specjalnymi WinterCamp 2013 będą: jeden z najbardziej utalentowanych wspinaczy młodego pokolenia  – Adam Pustelnik oraz himalaiści – Darek Załuski i Tamara Styś.

7-10 lutego 2013 – warto zapisać te daty w kalendarzu i spędzić przedłużony weekend na Turbaczu, ponieważ będzie on pełen dobrej zabawy i nauki ale także, będzie to okazja do poznania nowych ludzi, którzy kochają góry, podróże i przygody. Uczestnikami WinterCamp mogą być zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z turystyką zimową oraz te, które chcą nabytą już wiedzę zweryfikować pod okiem specjalistów.

Aplikacje można składać do połowy grudnia  – formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Organizatorem biwaku jest Polish Outdoor Group (POG), organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy związane z szeroko pojętą turystyką górską. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji outdooru i aktywnego trybu życia. „WinterCamp to przede wszystkim impreza edukacyjna – rozbudowany pakiet szkoleń, mający przybliżyć uczestnikom zagadnienia związane z bezpiecznym uprawianiem zimowej turystyki górskiej” – mówi Maciej Przywecki, przedstawiciel POG.
Uczestnicy pod okiem specjalistów zbudują największe zimowe pole biwakowe w Polsce. Dowiedzą się jak zorganizować awaryjny nocleg w górach, nauczą się budowy jam śnieżnych, podstaw terenoznawstwa zarówno w formie tradycyjnej (mapy), jak i nowoczesnej (GPS). Ratownicy GOPR przeprowadzą szkolenia lawinowe. Specjaliści z POG szeroko omówią zagadnienia związane z doborem zimowej odzieży i ekwipunku przydatnego podczas zimowych wędrówek. Odbędą się szkolenia medyczne, na których uczestnicy nabędą podstawowe umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w zimowych warunkach.
Organizatorzy zadbają również o ciepłe i klimatyczne wieczory w schronisku, które urozmaicone będą prelekcjami Gości Specjalnych – pełnymi praktycznych porad, opowieści i anegdot z górami oraz skałami w tle.

Swoją obecność potwierdził m.in. Adam Pustelnik, który w 2011 dokonał pierwszego powtórzenia drogi „Orbayu” (trudność 8b+/c lub 8c+/9a, 13 wyciągów 500m) na Naranjo De Bulnes w Hiszpanii – uznawanej za najtrudniejszą wielkościanową drogę wspinaczkową na świecie. O górach wysokich opowiadać będą także himalaiści m.in. : Darek Załuski, fotograf i filmowiec, który stanął na szczycie
7 ośmiotysięczników w tym m.in. Everestu i K2 oraz Tamara Styś, która w marcu tego roku brała udział w międzynarodowej ekspedycji na Gasherbrum I, gdzie jako pierwsza kobieta na świecie wspięła się zimą w Karakorum na wysokość 7 200 m n.p.m.

To jeszcze nie koniec atrakcji. W programie imprezy są również pokazy filmów górskich, spacery w rakietach śnieżnych, ognisko, wieczory integracyjne oraz gra terenowa, podczas której uczestnicy biwaku będą mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas szkoleń. Dla najlepszych zespołów organizator przygotował atrakcyjne nagrody.
Przekazana wiedza i umiejętności mają ułatwić, ale także zachęcić do aktywnej i bezpiecznej turystyki zimowej. Podczas trzech poprzednich edycji organizatorom biwaku udało się przeszkolić ok. 260 osób, w różnym wieku i niemal z każdej części Polski.

Więcej informacji na stronie www.wintercamp.org.pl

Katarzyna Moskalik