IX Memoriał Bartka Olszańskiego - Góra Wdżar Snozka 19-20 lutego 2011

30 grudnia 2010 roku minął kolejny rok – już dziewiąty – od tragicznej akcji ratunkowej TOPR-u pod Szpiglasową Przełęczą w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Podczas akcji lawina pochłonęła dwóch Ratowników – Bartka Olszańskiego oraz Jego kolegę Marka „Maję” Łabunowicza.

Marta Olszańska – Mama Bartka – wraz z grupą najbliższych Jego przyjaciół organizuje od 2003 roku Memoriał w Klasycznej Wspinaczce Zimowej „Dry Tooling” poœwięcony Jego pamięci. Klasyczne zimowe wspinanie było najbliższe sercu Bartka. Zarażał nim ludzi, których poznawał, niosąc ze sobą takie wartoœci jak: przyjaŸń, partnerstwo, niesienie pomocy innym oraz miłoœć do ludzi i przyrody.

Zapraszamy na IX Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej „Dry Tooling” wszystkich wspinaczy, dla których bartkowe wartoœci są bliskie. Liczymy na przybycie stałych bywalców MBO oraz czekamy na tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zimowym wspinaniem.

IX Memoriał Bartka Olszańskiego odbędzie się w dniach 19 – 20 lutego 2011 r. w miejscu, które weteranom imprezy jest znane z I, II, III i VI edycji, tj. w kamieniołomie na Górze Wdżar Snozka w pobliżu wsi Kluszkowce.

Drogi, jak co roku, przygotuje Jan Muskat.

Zachęcamy także do odwiedzin strony internetowej Memoriału Bartka, która pomimo tego, że jest jeszcze w budowie, zawiera aktualnoœci jak i materiały archiwalne: www.memorialbartka.com

Serdecznie zapraszamy,

W imieniu Marty i Marysi Olszańskich oraz Naczelnika TOPR Jana Krzysztofa

Grzegorz Mikowski

Informacje ogólne:
Miejsce zawodów: Góra Wdżar Snozka w pobliżu wsi Kluszkowce.
Obiekt wspinaczkowy: naturalne skalne formacje, drogi przygotowane przez Jana Muskata i przyjaciół, w pełni ubezpieczone.
Zgłoszenia powinny zawierać imię, nazwisko, wiek, przynależnoœć klubową, miejscowoœć. Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową do na adres:
kontakt: kontakt@memorialbartka.com do dnia 15.02.2011
Zapisy na listę startową: w dniu 19.02.2011 r. w Biurze Organizacyjnym IX MBO na Górze Wdżar Snozka od godz. 8:30 do 10:00 19.02.2011 r.

Telefony kontaktowe:
Marta Olszańska tel.kom.+ 48 607 079 420
Grzegorz Mikowski 693 932 135.

Organizatorzy zapewniają
– transport na miejsce Memoriału. Wyjazd zarówno 19 jak i 20 lutego 2011 r. spod Domu Turysty o godzinie 7:30.
– noclegi w Domu Turysty PTTK w Zakopanem, wyłącznie dla uczestników IX MBO. Przy zameldowaniu należy podać informację, o starcie w IX Memoriale Bartka Olszańskiego.

więcej informacji —> www.memorialbartka.com