Maraton wspinaczkowy "Big Wall w Sokołach"- edycja druga

Zapraszamy na drugą edycję maratonu wspinaczkowego „Big Wall w Sokołach”, który odbędzie się w sobotę 25 września 2010r. w skałkach Gór Sokolich koło Jeleniej Góry. Zawody – tak jak i w pierwszej edycji – rozgrywane będą w formie towarzyskiej, a ich głównym celem będzie wspinanie i dobra zabawa. Impreza jest otwarta dla wszystkich – lecz mogą w niej uczestniczyć jedynie zespoły wspinaczkowe.

W ciągu 7 godzin (10.00 – 17.00) uczestnicy będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans wspinaczkowy, zliczając długość kolejnych przebytych dróg. Wieczorem na Taborze odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, przewidziane są też inne atrakcje…

Zawody organizowane są przez Wrocławski Klub Wysokogórski oraz Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”, gdzie mieścić się będzie centrum operacyjne zawodów.

Pieniądze z opłat wpisowych zasilą konto Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”.


Termin – 25 września 2010

Start – godzina 10:00 z Taboru pod Krzywą (zapisy od godziny 9:00)

Cel – wspinanie i dobra zabawa

Idea – pokonanie w zespole wspinaczkowym jak najdłuższego „dystansu”, będącego odzwierciedleniem długości przebytych dróg, ich trudności i rodzaju asekuracji.

Obszar zawodów

Zawody odbywają się na zasadach towarzyskich (bez sędziów) na istniejących drogach wspinaczkowych w obszarze zwanym popularnie Sokolikami, tj. na Wzgórzu Sokolik i Krzyżnej Górze.

Reguły rywalizacji

1. Udział w imprezie jest otwarty dla osób pełnoletnich, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby.
2. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10:00 do 17:00) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 18:00.
3. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie (minimalny styl – PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl – AF).
4. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.
5. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej.
6. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.
7. Mimo, że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Stwierdzone odstępstwa od tej reguły będą skutkować automatyczną dyskwalifikacją.

Kategorie

W zasadniczej Kategorii „Open” będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), przewidujemy też wyróżnienia w dodatkowych kategoriach:

– najlepszy zespół kobiecy
– najlepszy zespół w kategorii „masters” (każdy z członków zespołu ma ukończone 40 lat)
– najlepszy zespół z Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego

Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

 

Zasady punktacji

1. 1 metr drogi = 1 punkt
2. Przyznawane są dodatkowe punkty ze względu na trudność dróg oraz rodzaj zastosowanej asekuracji według poniższych zasad

Drogi

Bonus

Ubezpieczone

Trady

III

II

0

IV

III

0

V

IV

0

VI

V

10

VI.1

VI

20

VI.2

VI.1

30

VI.3

VI.2

40

VI.4

VI.3

50

VI.5

VI.4

60

 

3. Oszacowanie długości pokonanych dróg i ostateczna ilość punktów za każdą drogę należeć będzie do organizatorów zawodów.

4. W razie ewentualnych sytuacji spornych ostateczny głos będzie należał do organizatorów zawodów.

Opłata wpisowa wynosi 30zł, przy czym połową tej kwoty wesprzemy Inicjatywę_Środowisk_Wspinaczkowych „Nasze_Skały”. Uczestnicy zawodów w ramach tej opłaty mają zapewniony nocleg na Taborze (warto wziąć własny namiot z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w domku) oraz ciepły posiłek po ukończeniu wspinaczki.

Zawody organizowane są przez Wrocławski Klub Wysokogórski oraz Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”, gdzie mieścić się będzie centrum operacyjne zawodów.

Zapraszamy!


SPONSORZY

Feel Free Wspinanie
Geco Granit
Pietros

 

PATRONAT

Wrocławski Klub Wysokogórski
Wrocławski Klub Wysokogórski

Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”

PARTNERZY:

Nasze Skały

IŚW „Nasze Skały”

Michał Kajca (Szkoła Wspinaczki „Granit”)