Wigilia klubowa 2008

19 grudnia 2008r w schronisku Szwajcarka odbyła się kolejna wigilia członków i sympatyków Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego.
Oprócz symbolicznego przełamania się opłatkiem była to okazja do podsumowania kończącego się roku, pochwalenia się dokonaniami sportowymi oraz wyróżnienia najciekawszych osiągnięć sportowych.

W tym roku wyróżniliśmy:
. Andrzeja Sokołowskiego -współautora (w towarzystwie Michała Króla i Przemka Wójcika) nowej ambitnej drogi „Dzień Niepodległości” WI5+ M7 na północnej ścianie Pharilapcha (6017 m) w Khumbu.Pietros

Andrzej ponadto wspinał się Alpach Julijskich na Słoweni i w Alpach Francuskich. Andrzej otrzymał nagrodę o wartości 800 zł sponsorowaną w 50% przez Pietros_Sklepy_Górskie_i_Turystyczne

. Jarka Liwacza za ciekawe przejścia w Dolinie Yosemite USA. Wraz z Michałem Kajcą (WKW) dokonał szeregu cennych powtórzeń trudnych standardów skalnych. Jarek ponadto wspinał się zimą w Tatrach, gdzie przeszedł Orła z Epiru 6+ oraz Sprężynę 7+ na Kotle Kazalnicy (szczegóły na naszej stronie w rozdziale Wyprawy i Galeria.

. Roberta Roga za zdobycie Piku E. Korżeniewskiej 7134 m i Piku Ismaila Sommoniego (Pik Kommunizma) 7495 m. w Pamirze Zachodnim (Tadżykistan) oraz przejście skialpinistyczne „Italian High Level Route”

Po raz kolejny podziękowaliśmy również kol. Wojtkowi Rybce za ofiarne i bezinteresowne administrowanie klubową WWW.